Novinky léto 2022

Letní aktualizace bude klientům nasazována postupně v průběhu měsíce září. Co Vás čeká?

Aktualizace vzhledu

Chceme zpřehlednit a zpříjemnit Vaši práci a pracujeme na změnách vzhledu Praetoru. Na další změny se můžete těšit už brzy, chystáme spoustu novinek pro usnadnění Vaší práce.

Důležitá změna je u zobrazení přehledu lhůt. Nově již nejsou končící lhůty na zcela červeném řádku, ale mají červený text, viz obrázek.

Důsledkem nového vzhledu může také být, že Vaše uložené přehledy (filtry) nemusí zobrazit všechny řádky a sloupce, které jste si definovali. To je však vykompenzováno lepší celkovou přehledností.

Lepší podpora displejů s vyšším DPI

Praetor nově podporuje aplikační škálování až do úrovně 150%. Dosud při zvětšení nad 125% byl obraz rozmazaný. V příští verzi chystáme podporu bez omezení.

Nemovitosti – hlídání vkladového řízení, generování QR kódu pro platbu správního poplatku

V modulu nemovitostí lze zadat číslo vkladového řízení např. V-12345. Následně bude Praetor hlídat průběh vkladového řízení a e-mailem na odpovědného advokáta a zpracovatele na spisu notifikovat změny. 

Pokud je zadáno číslo vkladového řízení, tak bude vygenerován odkaz na QR kód, který bude obsahovat platební údaje k příslušnému řízení.

Přidali jsme také snazší výběr a zadání nemovitostí pro stažení LV:

Nápověda v Praetoru

Nově se do naší znalostní báze – help.praetoris.cz – k novinkám nebo možnosti povolit vzdálený přístup naší podpoře dostanete přímo z Praetora.

AML Modul – hlubší integrace

Veškerá pole z AML modulu je možné nyní zobrazovat i v přehledech spisů a subjektů.

Dokumenty: Kopírovat zástupce

K možnostem kopírování dokumentů (v kontextovém menu) přibyla volba “Kopírovat zástupce”. Ta uloží do schránky internetového zástupce (.url soubor) s příslušným praetor: odkazem a názvem dle názvu dokumentu. Takto zkopírovaný zástupce jde vložit jak do Praetora (typicky do jiného spisu), tak např. na plochu počítače.

Pošta – možnost zrušit přiřazení pošty na spis a úprava nabídek přiřazování pošty na spis

Nabídka nad již přiřazeným dokumentem umožňuje otevřít daný spis, vykopírovat dokument mezi dokumenty spisu nebo odstranit přiřazení na spis:

Šablony dokumentů – pobočka

V rámci tvorby šablon dokumentu je nově možné jako jednu z proměnných použít pobočku.

Slovensko – Zaručená konverzia s Podpisuj.sk

Přinášíme bližší informace k zaručené konverzi na Slovensku. Jak konverzi v Praetoru nastavíte? Nastavení – Zaručená konverzia:

Privátní klíč i ostatní požadované informace by měly být dostupné ve Vašem účtu na Podpisuj.sk, v Nastavení (je možné, že váš plán u podpisuj.sk neobsahuje možnost API Klíč, v takovém případě zkuste kontaktovat Podpisuj.sk).

Novinky léto 2022

Letní aktualizace bude klientům nasazována postupně v průběhu měsíce září. Co Vás čeká? Aktualizace vzhledu Chceme zpřehlednit a zpříjemnit Vaši práci a pracujeme na změnách vzhledu Praetoru. Na další změny se můžete těšit už brzy, chystáme spoustu novinek pro...

číst více

Novinky jaro 2022

Uživatelské účty - přehled uživatelů Tato na pohled nenápadná úprava bude mít zásadní dopad na sledování počtu využívaných licencí. Je tedy potřeba, abyste deaktivovali nebo smazali všechny uživatele, kteří Praetor nevyužívají. V přehledu uživatelů nyní uvidíte, kolik...

číst více

Novinky zima 2021-22

AML modul  (Anti Money Laundering) Pomůžeme vám se splněním vašich nových povinností – v Praetoru najdete nový modul evidence AML (Anti Money Laundering). Modul byl vytvořen jako řešení vzhledem k nové povinnosti advokátů evidovat informace a ztotožňovat klienty...

číst více