Print

Potřebuji propojit Praetor s účetním SW

Jedná se o prémiovou funkci zpoplatněnou částkou dle ceníku níže.

Aktuálně podporujeme synchronizaci s těmito účetními systémy: Pohoda, MoneyS3, MoneyS4, AltusVario 12, Byznys, Premiér. V případě zájmu o propojení s jiným SW můžeme nabídnout individuální placený vývoj.

Pro propojení s účetním SW budeme potřebovat přístup na server, kde je Praetor, i server, kde je účetní SW. Na obou budeme instalovat exportéry. Pravděpodobně budeme potřebovat spolupracovat s Vaším IT správcem.

Vytvořit v účetním sw účet, který bude využívat PraetorExporter (ideálně 1 licence pouze pro export) a poskytnout nám přihlašovací údaje k němu.

Vytvořit systémový účet, pod kterým poběží služba PraetorExporter a poskytnout nám přihlašovací údaje k němu (nesmí to být Local System, ten obvykle nemá přístup ke složkám, které používá účetní sw).

Omezená synchronizace – export XML

Pro plnohodnotnou synchronizaci vč. synchronizace úhrad faktur je nutné, aby Pohoda běžela v klient-server režimu, tzn. měla databázi někde na serveru, kam se může připojit server Praetora.

Pokud je databáze např. na notebooku, je možné využít alespoň export pomocí XML souborů, tj. v Praetoru se označí jedna nebo více faktur, vyexportují se do XML souboru a ten se potom ručně nahraje do Pohody, kde se vytvoří vydané faktury. V tomto režimu se zpět nepropisují úhrady.

Praetor ceník | Wolters Kluwer

Předchozí Potřebuji načítat pohyby na účtech advokátních úschov nebo úhrady vydaných faktur